Lustra nietłukące
TEL: 41 343 10 74
FAX: 41 260 72 72
MAIL: biuro@prohaccp.pl


Definicja lustra

Lustro – gładka powierzchnia odbijająca światło, dzięki czemu powstaje obraz odbity przedmiotów znajdujących się przed lustrem. Także narzędzie dysponujące taką powierzchnią i służące odbijaniu obrazu.

Lustereczko powiedz przecie...

Trudno sobie wyobrazić renesans bez szklanych luster. (które oczywiście nie są lustrami nietłukącymi ;-) Czy człowiek mógłby zacząć myśleć o sobie jako jednostce gdyby nie był w stanie zobaczyć własnej twarzy? Czy mógłby „wymyślić” humanizm i indywidualizm? Oczywiście zawsze dało się przeglądnąć w sadzawce lub skorzystać z lustra wykonanego z polerowanego metalu. Jednak to dopiero szklane zwierciadła oznaczały prawdziwą rewolucję. O dziwo w źródłach historycznych nie zachowało się o niej za wiele informacji.

Krótka historia produkcji luster

Początki wytwarzania luster sięgają bardzo odległych czasów, kiedy już najstarsze cywilizacje starożytnego świata posługiwały się zwierciadłami z polerowanego kamienia (głównie obsydianu). Późniejsze lustra były wykonywane z kawałków wypolerowanego metalu, szczególnie z brązu (Egipt) lub miedzi (Grecja). Rzymianie natomiast przeglądali się raczej w zwierciadłach wykonanych ze srebra. Obecnie najnowocześniejsze lustra nietłukące produkuje firma Vialux z tworzywa sztucznego zwanego Polimir.

Historia luster i zwierciadel - recenzja

Niedawno miałem okazję zapoznać się z książką autorstwa Sabine Melchior Bonnet zatytułowaną „Narzędzie magii. Historia luster i zwierciadeł". Jak już można się spodziewać po brzmieniu samego tytułu, jest to historia zwykłego przedmiotu, jaki towarzyszy człowiekowi od dawna, czyli właśnie lustra.

Zasady feng shui stosowania luster

Lustra wykorzystane są w feng shui jako remedium do przekierowywania energii chi. Z jednej strony wciąga ono energię chi, a poprzez odbicie oddaje ją. Chcąc prawidłowo je stosować musimy mieć świadomość tych dwóch możliwości.GWARANCJA VIALUX

ZOBACZ TEST LUSTER VIALUX

O nas | Kontakt | Ciekawostki

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 www.prohaccp.pl